ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠVP – školní vzdělávací program ,,Je nám dobře na světě“

 

Vzdělávací program je sestaven z nabídky devíti témat, která se vztahují námětem i obsahem k životu kolem nás. Zahrnují roční období, život v přírodě, svátky, které slavíme, rodinu a dětské radosti. Z těchto témat vycházejí učitelky při tvorbě integrovaných bloků každé třídy. K tématu si zvolí libovolný počet podtémat, pro která je společná charakteristika a tvoří přehled učiva. Tato podtémata učitelka ve třídě rozpracuje do her a nabízených činností a to podle věku, potřeb a možností dětí. A to tak, aby v nich byly zastoupeny vzdělávací cíle a splňovaly očekávané kompetence. Lze podle nich pracovat i několik let, pokud vyhovují kolektivu a potřebám dětí.

1. POJĎ MEZI NÁS

. Poznáváme naši školku

. Vzpomínáme na prázdniny

. Náš dům a zahrada

2. PODZIMNÍ RADOSTI

. Barevné čarování

. Les je náš kamarád

. Zvířátka a ptáci v lese i na poli

3. TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE

. Drakiáda

. Co, z čeho, čím?

. Vítr fouká

4. PŘICHÁZEJÍ PO ŠPIČKÁCH

. Návštěva Mikuláše

. Těšíme se na vánoce

. Stromeček už zavoněl

5. PANÍ ZIMA ČARUJE

. Šťastný nový rok

. Zimní radovánky

. Co dělají zvířátka v zimě

. Pojďte s námi do pohádky

6. TO JSEM JÁ

. Lidské tělo

. Smysly

. Chřipka na nás nemůže

7. JARO, KDE JSI?

. To je krásy na světě

. Hody, hody doprovody

. Na tom našem dvoře

8. VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP

. Tady bydlím já

. Vesnice – město, Praha

. Pozor na cestách

9. BAREVNÝ JE SVĚT

. Z lesů, vod a strání

. Děti celého světa

. Máme rádi zvířata